Lidé > Roman Chudoba

Roman Chudoba

  • Rozvoj vůdčích dovedností
  • Strategické myšlení
  • Komunikace
  • Organizační rozvoj
  • Osobní podpora a rozvoj

Roman v současnosti působí jako vedoucí poradce/executive kouč a mentor.

Práci mentora a kouče se věnuje od roku 1998. V koučování si především cení nadhledu a schopností propojit teoretické postupy s každodenní praxí v organizacích (propojení "tvrdých systémů s měkkými nástroji").

Při koučování vychází z fakt a logických souvislostí – jeho silnou stránkou je zjednodušování a jasná prioritizace cílů i postupů rozvoje a navázání na emoce a práci s interpretacemi (kognitivně-behaviorální směr). Své mentorské působení opírá o zkušenosti z desítek projektů, stovek setkání s širokým spektrem lidí i osobního života. Klíčovým nástrojem pro jeho práci je kritická reflektivní praxe.

Ve výše zmíněných rolích dlouhodobě spolupracuje nebo spolupracoval se společnostmi Komerční banka, Deloitte, Arcelor Mittal, Ness, Hewlett Packard, Raiffeissenbank, GE Money, Česká Spořitelna, HVB Bank, Allianz, Teléfonica O2, T-Mobile, Vodafone, ČEZ, Barrandov Studios, Generální štáb Armády České republiky, Policie ČR a řadou jiných.

Jako facilitátor se kromě jiného podílel i na projektech Světové banky, Agentury pro mezinárodní rozvoj Spojených států (USAID), British Overseas Development Agency (ODA) v Indii, Keni, Litvě, Maroku a Rusku. V pozici manažera projektu měl např. na starosti návrh a vývoj softwarové aplikace podporující týmovou produktivitu pro Interamerican Development Bank.

Je certifikován pro práci s testy osobní psychodiagnostiky Hogan Assessments Systems, je certifikovaným lektorem a facilitátorem společností Eagle´s Flight, Lockwood Leadership International a certifikovaným specialistou pro jakost politiky Six Sigma.

Roman je certifikován pro práci s programy a metrikami Persona Global, Mental Thougness MTQ32 (Duševní odolnosti) a Integrovaného leadership modelu ILM72.

Je absolventem Stavební fakulty ČVUT, obor Vývoz stavebních činností do zahraničí. Prošel řadou zahraničních stáží (např. Ministerstva veřejných prací a urbanismu ve Španělsku, Philadelphia Electric Company, USA). V roce 2013 úspěšně ukončil dvouleté postgraduální studium MSc. Coaching & Mentoring na Sheffiled Hallam univezitě ve Velké Británii.

Roman je členem EMCC a v současnosti působí jako prezident EMCC Czech. V roce 2015 získal certifikát European Individual Accreditation - Senior Practitioner. Jeho pracovním jazykem jsou čeština a angličtina. Čte a domluví se rusky. Ve volném čase se věnuje rodině a golfu.

Chcete se Romana na něco zeptat?

E-mail: roman.chudoba@team.cz